При поданні рукопису автори повинні розкривати будь-які конфлікти інтересів, зокрема конкуруючі нефінансові чи фінансові інтереси, щодо поданого рукопису. З точки зору фінансових конфліктів інтересів, як стосовно корпоративних, так і особистих фінансів: автори повинні вказати конкретну роль спонсора у дослідженні, підготовці рукопису та його презентації, а також організації чи окремих осіб, які можуть мати будь-які фінансові наслідки після публікації статті. Грошова оцінка їхніх фінансових інтересів авторами не розголошується.

З точки зору нефінансового конфлікту інтересів: рекомендуємо авторам вказувати будь-які відносини та учасників, які не пов’язані з фінансами, але які можуть вплинути на процес розгляду публікації рукопису.

Про відсутність конфлікту інтересів або їх наявність зазначається у супровідному листі, який є обов’язковим документом, що додається до рукопису, без якого рукопис не розглядається.

Якщо автори зобов’язані угодами про конфіденційність, замість розкриття інформації в деталях, вони повинні заявити, що вони зв’язані угодами про конфіденційність, які не дозволяють їм розкривати свої конкуруючі інтереси у роботі.

Якщо рецензент має конфлікт інтересів щодо потенційно рецензованого рукопису, він повинен повідомити про це редактора. У цьому випадку рукопис передається на рецензування іншому експерту.

Положення про роботу редакції у разі виявлення конфлікту інтересів на етапі експертної рецензії рукопису або після публікації передбачає дотримання рекомендацій COPE «Що робити, якщо рецензент підозрює нерозкритий конфлікт інтересів у поданому рукописі» та «Що робити, якщо читач підозрює в опублікованій статті невиявлений конфлікт інтересів». Зокрема: редакція зв’язується з автором-кореспондентом для з’ясування наявності невизначеного конфлікту інтересів, проводиться внутрішнє розслідування за обґрунтуваннями автор(и) та рецензент або стороння особа, яка заявила про наявність конфлікту інтересів,інформація про конфлікт інтересів оголошується, якщо вона підтверджена в результаті розслідування або внесено відповідні виправлення відповідно до політики відкликання статті.